Společně se pomalu připravíme na příchod Vánoc.

Navštívíme RUČNÍ  VÝROBNU  V Á N O Č N Í CH   O Z D O B , kde vyrábí krásné ozdoby ze skleněných perliček .

Sami si vyrobíte VÁNOČNÍ OZDŮBKU pod vedením lektorky,která vás naučí základní techniky zdobení a montáže. Také budete mít možnost si nakoupit další kouzelné ozdoby v podnikové prodejně.

Také uvidíme, jak se ozdoby vyrábí…Prohlídka provozu je doplněna odborným vykladem. 

Během exkurze navštívíte: Foukání, stříbření, barvení, malování, řez a montáž.

Dálší program si můžete vybrat ze dvou variant:1.Navštívíme Muzeum krkonošských řemesel, kde mají více než 700 exponátů.V muzeu můžete např. vidět:Místnost na faře,svícení, zpracování lnu, praní a žehlení prádla, výrobu másla, ševcovinu, výrobu knoflíků, šmelc, truhlařinu,móda a módní doplňky 1.republiky, dětský koutek, výstavu kočárků a galerii krajek.

2. Návštěvíme město Jilemnice. Zde „nakoukneme“ do Zvědavé uličky,která je známá především svými roubenkami, které vykukují do ulice.Dále navštívíme Krkonošské muzeum v Jilemnici, které Vás seznámí s lidovou kulturou v západních Krkonoších.Velkou zajímavostí muzea je OZVUČENÝ MECHANICKÝ BETLÉM z let 1883 – 1913 od Jáchyma Metelky se 142 pohyblivými figurkami,který nám navodí tu správnou adventní atmosféru. 

Dále zde nalezneme zde lyžařskou expozici. Spatříte spoustu zajímavých předmětů, 33 pohřebních štítů z 1. poloviny 19. století, lidový nábytek, krkonošské betlémy a unikátní lněnou přízi…

3 Pedagogové ZDARMA

V ceně doprava , vstupné Výrobna vánočních ozdob + výroba 1 ks. vánoční ozdoby, vstupné Muzeum krkonošských řemesel nebo vstupné Muzeum Jilemnice s Metelkovým betlémem. doprovod.

Cena je určena při počtu 45-ti platících os. Pokud se předpokládá menší počet os., volejte pro info o ceně na tel. 776 888 824.

Cena
OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU