Navštívíme město Steyr, kde podle tradice bydlí Ježíšek (Christkindl) a seznámíme se s metropolí Horního Rakouska,Linzem. Během jednoho dne uvidíme NEJVĚTŠÍ BETLÉM NA SVĚTĚ a NEJVĚTŠÍ SBÍRKU VÁNOČNÍCH OZDOB NA SVĚTĚ…. Navštivme, komornější a klidnější adventní trhy,kde na nás dýchnou ty pravé Vánoce.

Program: V časných ranních hodinách odjezd do Steyru – rakouského města Vánoc, betlémů a vánočních ozbob. V tomto malebném historickém městečku najdeme nejen NEJVĚTŠÍ BETLÉM na SVĚTĚ s více než 700 figurkami, ale i pohyblivý betlém s 300 figurkami a další betlémy a jesličky… Navštívíme nejvýznamnější památky – chrám Nanebevzetí panny Marie s výstavou betlémů, Steyrské jesličky, CHRISTKINDL – světový unikát.  

Z VÁNOČNÍHO POŠTOVNÍHO ÚŘADU, můžete poslat „nebeské“ pozdravy,či svá přání Ježíškovi. 

V MUZEU VÁNOC s největší sbírkou historických vánočních ozdob na světě (i z Čech),               na nás opravdu dýchne ta pravá vánoční atmosféra.Ti zvědavější mohou využít zvláštní atrakci – „Cesta adventem“, kde se svezou „skluzavkou“ a uvidí Vánoce trochu jinak. Poté navštívíme zdejší komornější, ale o to krásnější vánoční trhy. 

Dále přejedeme do LINZE, do metropole Horního Rakouska, k němuž nepochybně patří vánoční pochoutka „linecké cukroví“.Projdeme se centrem města, nejvýznamnější ulicí (Landstraße – Zemská třída) s množstvím historických budov a památek.Prohlédneme si Novou katedrálu, Panny Marie (Maria-Empfängnis-Dom),která je druhým největším kostelem Rakouska. Dojdeme na největší náměstí „Hauptplatz“, jehož dominantou je sloup Nejsvětější trojice. Zde, na adventních trzích budeme opět nasávat kouzelnou vánoční atmosféru. Budete si moci zakoupit různé suvenýry, ale také ochutnat speciality, jako např. pravé linecké cukroví,pražené kaštany, ořechy a klobásky. V podvečer při odjezdu nás okouzlí zajímavě osvícený Linz. Pořadí programu možno zaměnit.

+ cestovní poj. 29,-Kč/os 

Individuálně: Skluzavka „Cesta adventem“ v Muzeu vánoc 5,-Euro/dítě

3 Pedagogové ZDARMA 

V ceně: Doprava, parkovné, zahr. poplatky, průvodce, vstupné Muzeum Vánoc a Muzeum s jesličkami.

V ceně není zahrnuto + cestovní pojištění 29,-Kč/os.

Cena platná při min. 45-ti platících. 

Při menším počtu os. info o ceně na tel. 776 888 824 a 774 699 264

mail: petirova.jitka@seznam.cz

Další ADVENTNÍ ZÁJEZDY na : www.zajezdyproskoly.info

NOVINKA : Advent v Regenzburgu

Cena
OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU