Odjezd v brzkých ranních hodinách. Příjezd do BERLÍNA.

Procházku městem začneme u 368 m vysoké televizní věže FERNSEHTURM, dále půjdeme kolem Neptunovy kašny, Berlínské radnice do čtvrti Nikolaiviertel, připomínající středověkou vesnici.. Kolem DÓMU projdeme na na MUSEUMINSEL kde se nachází nejvýznamější muzea města.Nejznámější Pergamon museum, zpřístupňující jedinečný řecký oltář z oblasti Pergamonu(Na přání lze zajistit prohlídku).

Dále budeme procházet známou berlínskou třídou UNTER DEN LINDEN a prohlédneme si i známé budovy v jejím okolí,jako Humpoldovu universitu, státní knihovnu…Na Bebelplatzu si ukážeme místo a připomeneme událost kdy nacisté spalili 25 tis.knih..Odpočineme si na nádherném nám.GENDARMENMARKT s Francouzským a Německým dómem a impozantní budovou Koncerthausu. Poté nás bude čekat zasávka ve Světě RITTER ČOKOLÁDY, kde si i něco na „zub“ jistě koupíte..

Odtud přejdeme do moderní čtvrti,na nám.Potsdamer Platz,kde Vás oslní moderní komplex Sony centrum,ABB a Daimler-Chrysler. V blízkosti si ještě prohlídneme zbytky berlínské zdi, kde jsou k dispozici i písemné a obrazové dokumenty…Poté přejdeme k symbolu Berlína, BRANIBORSKÉ BRÁNĚ, a Holocaust Denkmal – památníku holocaustu. Na závěr se zastavíme u budovy Říšského sněmu, REICHSTAGU. 

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

 

2 Pedagogové ZDARMA  DOPRAVA: Zahraničním autokarem s klimatizací,TV,barem,WC…

V ceně : Doprava,průvodce.

+ Cestovní pojištění + 29,-Kč

 

Cena při min. 43 platících + 2 ZDARMA

při min.45 platících + 3 zdarma

Vstupné do objektů cca 10-15 Euro (pouze na přání)

Cena
OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU